غزل فرهادی
مقالات ، یادداشت ، تحلیلها ، اطلاعات عمومی ، www.G-Farhadi.ir

سینما دستاوردی بشری است که در جهت اعتلای فرهنگ و تمدن یک جامعه می کوشد.بی شک سینما یک نیاز اساسی است که در هر جامعه مدرن می بایست وجود داشته باشد تا از طریق آن انتقال فرهنگ ها،آداب و رسوم و تصویری از تاریخ گذشته به جوامع گوناگون وبرای نسل های مختلف برای مردم یک شهر یا کشور صورت گیرد.

سینما دستاوردی بشری است که در جهت اعتلای فرهنگ و تمدن یک جامعه می کوشد.

لازم است سینما در یک شهر وجود داشته باشد تا در زمان اوقات فراغت، شهروندان از آن به نحو احسنت استفاده کنند.

به جرأت می توان گفت سینما رسانه ای است که پایه گذار احساسات رو به رشد بشری بوده و در بقای فرهنگ و تمدن جامعه بسیار تأثیر گذار که هدف آن بنیان نهادن صحیح ساختمان اندیشه و فکر انسان بوده است.

از آنجایی که سینما به عنوان هفتمین هنر شناخته شده است،شاید بتوان گفت که شش هنر(ادبیات،موسیقی،معماری،نقاشی،مجسمه سازی و تئاتر)را در برگرفته و نقش تکمیل کننده تری را در زندگی شهروندان یک جامعه دارد.

استان البرز با توجه به دارا بودن استعدادهای فراوان هنری و پتانسیل های موجود در هنر کشور و تعداد زیادی شهر،شهرستان و شهرک و برخورداری از بافتی ناهمگون و قالب فرهنگی متنوع بالطبع نیازمند مراکز فرهنگی و هنری مناسب می باشد و این در حالیست که تنها 4 سینما در این استان وجود دارد.

در استان البرز که مردم تا حدی سالن سینما را به فراموشی سپرده اند و از آن فاصله گرفته اند،نیاز است در گسترش این سرمایه فرهنگی و اجتماعی بیشتر بکوشیم تا مکانهای تفریحی بیشتری در خدمت شهروندان قرار دهیم تا آنها بتوانند در اوقات فراغت حق انتخاب بیشتری برای زمان تفریح خود داشته باشند.

متولیان امر فرهنگ سازی در استان البرز و مدیران ارشد شهر می بایست بسترهای لازم را برای این عرصه فراهم آورند،زیرا هنر در جهت تعالی روان و عاطفه انسان ها گام برمی دارد،همچنین هنر سینما نیز از سوی مخاطبان مورد بی مهری قرار گرفته که نیازمند توجه بیشتر مسئولان و مردم می باشد.


از جمله علل تأثیر گذار در این مقوله کمبود سینما ،فضای نا مناسب داخل سینما،کمبود امکانات سینماها و یا خرید CD وDVD فیلم به اصطلاح پرده ای یا شبکه خانگی و دانلود از اینترنت...که از طریق مخاطبان صورت می گیرد سازندگان و فعالان عرصه سینما را بسیار اذیت کرده و آنان را در تهیه فیلم های با کیفیت بالا دلسرد می کند و در بسیاری شهرها و سالن های سینما را به تعطیلی می کشاند.

امید می رود تعامل و همکاری مسئولین و مردم بنواند این هنر تعالی بخش را از انزوا خارج کرده و به آن رونق بیشتری ببخشد.ارسال توسط محسن پور اسماعیل
صفحات ویژه
پیوند های روزانه
نظر سنجی
این وبلاگ را به چه میزان جهت ارتقاء فرهنگ عمومی مناسب میدانید ؟

آرشیو مطالب
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات