غزل فرهادی
مقالات ، یادداشت ، تحلیلها ، اطلاعات عمومی ، www.G-Farhadi.ir

محسن پوراسماعیل کارشناس مدیریت فرهنگی

هفته گردشگری بهانه ای است تا با نگرشی ویژه به زیرساخت های امر گردشگری در استان تازه تاسیس البرز و پتانسیل های آن بپردازیم،ظرفیت هایی که شاید تاکنون به درستی به آن پرداخته نشده و در صورت شکوفایی بستر مناسبی برای رونق صنعت گردشگری در این استان خواهد بود.

استان البرز در بخش گردشگری پتانسیل های بالایی دارد اما این نقاط قوت در نوع خود بالقوه باقی مانده و نیازمند نگرشی صحیح است.

هم اکنون نبود مراکز اقامتی جوابگوی جمعیت گردشگران نیست و حمایت از طرحهای گردشگری در این استان نیز باید افزایش یابد.

جذب سرمایه گذاران در زمینه گردشگری و اجرای طرحهای سرمایه گذاری نیازمند تسهیل اجرای طرح جامع گردشگری است که باید مسئولان این استان
 به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

تمام مسئولان استان البرز برای بالندگی این استان در این زمینه باید متحد شوند و زیر ساختهای گردشگری را در این استان به وجود بیاورند.

تعمق در مسئله گردشگری ، زندگی انسان ها را دگرگون خواهد کرد و بازدید از میراث فرهنگی که از گذشتگان برای ما بر جا مانده است می تواند راه و مسیر زندگی آینده را ترسیم کند.

انسان ها می توانند با بهره گیری از نعمتهای خدادادی در طول زندگی آثار ماندگاری از خود به یادگار بگذارند که این تأثیرات در شکوفایی قابلیت های گردشگری و رونق گرفتن صنعت توریسم می تواند امری فرهنگ ساز باشد.

افزایش امکانات اقامتگاهی به رشد و توسعه گردشگری در این استان کمک می کند ضمن اینکه تحقق این امر موجب افزایش آمار اشتغالزایی نیز می شود و مسئولان می توانند به کمک آن برای تعداد قابل توجهی از افراد در زمینه های اقامتی صنعت توریسم اشتغال ایجاد کنند.

همچنین تححقق امر یاد شده موجب افزایش  حضور گردشگران خارجی در استان البرز می شود و به موازات امر یاد شده مسئولان می توانند میزان گردشگر داخلی که قرار است از استان البرز بازدید کنند را نیز افزایش دهند.

 پس لازم است به همان میزان که جنبه های صنعتی استان البرز معرفی می شود  جنبه های دیگر این استان نیز معرفی شود تا همه افراد از وجود قابلیتهای مختلف در این استان مطلع شوند.

به هر روی شهرستان کرج دارای حدودا 110 اثر تاریخی،گردشگری است که این مهم ظرفیت عظیمی در بخش گردشگری و جذب توریست است.

 ارسال توسط محسن پور اسماعیل
صفحات ویژه
پیوند های روزانه
نظر سنجی
این وبلاگ را به چه میزان جهت ارتقاء فرهنگ عمومی مناسب میدانید ؟

آرشیو مطالب
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات